skip to Main Content

Tytan 3 punktów I Memoriał Romana Dancha kategoria Oldboy 60+

I Memoriał im. Romana Dancha w koszykówce oldbojów 60+ odbył się w hali sportowej MOSiR w Nowym Bytomiu. Było to bardzo udane dwudniowe święto koszykówki. Zwyciężyła drużyna z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Lublina, a trzecie – drużyna z Warszawy. Czwarte miejsce zajęła ekipa z Działdowa.

Na fotografii Roman Danch (Nr 9) wymiana  Proporczyków
Roman Danch to koszykarz K.S. Pogoń Ruda Śląska, który nigdy nie odszedł z klubu i zdobył pierwsze Mistrzostwo Polski w rzutach za trzy punkty. Rzucił dla swojej drużyny 10 320 punktów w 528 spotkaniach. W sobotę zawodnikowi, który w turnieju oddał najwięcej celnych rzutów „za 3”, specjalną nagrodę wręczyła pani Maria Danch, obserwująca turniej z córką, synową i wnukami.
.

Syn Gabriel Danch
Ja i moja rodzina jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że postanowiono uhonorować w ten sposób Jego pamięć , to jak wielką pasją była dla Niego koszykówka i jak wielkie miejsce w jego sercu zajmował klub ,,Pogoń”.
Prezydent Michał Pierończyk.
Gratuluję wszystkim zawodnikom, organizatorom i pomysłodawcom. Już czekam na kolejną edycję turnieju –

Klasyfikacja

1 Ruda Śląska
2 Lublin
3 Warszawa
4. Działdowo

Tytan 3 Punktów to nagroda dla najlepszego strzelca trzech punktów turnieju.

Czekamy na wyniki
Lublin – Działdowo
Ruda Śląska – Warszawa
Lublin – Warszawa
Ruda Śląska – Działdowo
Warszawa – Działdowo
Ruda Śląska – Lublin

Marek Malik trener MKS Wodzisław Śląski
Pamiętam jak dziś Romana przyjechał do mnie do Wodzisławia z dzieciakami z Rudy Śląskiej na turniej minikoszykówki na drugi dzień po wygraniu pierwszego konkursu ogólnopolskiego w rzutach za 3 punkty. Z dużą estymą wspominam tego Tytana Basketu. Koszykówką była jego pasją. Bardzo go lubiłem, super kolega, świetny koszykarz, trener, sędzia…
Latest Articles
2024-06-20

Zakończenie sezonu 2023/24

Dzień dobry. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę w godzinach 9:00-15:00 organizujemy zakończenie sezonu dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników wraz…

2024-06-20

Otwarte Mistrzostwach Młodzików o Puchar Wójta Gminy Klucze

15.06. 2024 Zapaśniczy Klub, KS Pogoń Ruda Śląska brał udział w Otwartych Mistrzostwach Młodzików o Puchar Wójta Gminy Klucze Najlepiej…

2024-06-19

Projekt 2 ligi kobiet w Rudzie Śląskiej

W towarzyski turnieju zorganizowanym przez nasz klub nasze seniorki zajęły drugie miejsce. Projekt 2 ligi kobiet w Rudzie Śląskiej ma…

Subscribe To Our Newsletter

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Discussion

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top
Facebook
Facebook